Dear visitors,

Here you will find articles about businesses, cultural buildings, touristic places and other information about city of Gjilan that will be helpful for you.

Please if you want also your hotel, cafe, restaurant or other business to be shown here, please contact us from contact form.
Publication of your business in here is free, putting other data costs.

Biznesi juaj tek Guida e Gjilanit, falas

A dëshironi biznesi juaj të shfaqet tek Guida e Gjilanit ? Ne ua ofrojmë këtë shërbim falas. Vetëm na kontaktoni tek info@gjilan.org me të dhënat e biznesit tuaj si: Emri, Adresa dhe GPS koorinatat nga Google Map. Bisnezi juaj pa pagesë do të shfaqet në hartën e Guidës së Gjilanit, ndërsa nëse dëshironi t’i vendosni […]

Edhe Gjilani do të bëhet autobusë të rinj urbanë!?

Ministri i Financave, Avdullah Hoti, i cili mori pjesë në përurimin e 15 autobusëve të rinj të Trafikut Urban në Prishtinë bashkë me kryetarin e Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka shprehur kënaqësinë e tij që pas një pune të gjatë, ia kanë dalë që qytetarëve të Prishtinës t’ju mundësohet një trafik urban më modern. […]

Gjilani nesër pa rrymë

KEDS njofton se nesër në disa qytete të Kosovës nesër do të ketë ndërprerje rryme. Më poshtë janë zonat që do të kenë ndërprerje të rrymës elektrike: 1. Më 05.04.2016 në NS 35/10 kV Kllokot do të shkyçet: • Dalja 10 kV Sllatina (61065002) prej orës 10:00 deri në orën 11:30. Gjatë kohës sa do […]

Gati fushat e reja në lagjen Dardania

Parku i ri në lagjen Dardania I është shumë afër përfundimit, bile veç se nuk ka përfunduar. Në fakt, 2 fusha të rejat, njëra nga të cilat është për Futboll, tjetra për Basketboll kanë përfunduar dhe gjendja e tyre duket për mrekulli. Fushat në parkun në lagjen Dardania, e cila ndryshe njiher si Gavran, duket […]

Gjilani përforcohet me Alban Rexhepin

Gjilani ka arritur marrëveshje me mesfushorin ofanziv Alban Rexhepin. Rexhepi vjen nga kampionati i Shqipërisë ku ka mbrojtur ngjyrat e Laçit. Gjilanasi sot iu është bashkangjitur ekipit në stërvitje. Ju kujtojmë se Rexhepi është produkt i akademisë së KF Gjilanit.

Nis ndërtimi i rrugës me 4 korsi, Gjilan – Bujanoc

Ka nisur sot ndërtimi i rrugës me katër korsi Gjilan-Bujanoc, projekt ky, i cili, implementohet me finacim qind për qind të Komunës së Gjilanit. Hapjen zyrtare të këtij projekti të hyrje-daljes Gjilan-Bujanoc e ka bërë kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri me bashkëpunëtorë, i cili ka thënë se Gjilani duhet të kapërcej nga kjo […]