Category: G-Lan City

Biznesi juaj tek Guida e Gjilanit, falas

A dëshironi biznesi juaj të shfaqet tek Guida e Gjilanit ? Ne ua ofrojmë këtë shërbim falas. Vetëm na kontaktoni tek info@gjilan.org me të dhënat e biznesit tuaj si: Emri, Adresa dhe GPS koorinatat nga Google Map. Bisnezi juaj pa pagesë do të shfaqet në hartën e Guidës së Gjilanit, ndërsa nëse dëshironi t’i vendosni Read more…

Gjilani nesër pa rrymë

KEDS njofton se nesër në disa qytete të Kosovës nesër do të ketë ndërprerje rryme. Më poshtë janë zonat që do të kenë ndërprerje të rrymës elektrike: 1. Më 05.04.2016 në NS 35/10 kV Kllokot do të shkyçet: • Dalja 10 kV Sllatina (61065002) prej orës 10:00 deri në orën 11:30. Gjatë kohës sa do Read more…

Gati fushat e reja në lagjen Dardania

Parku i ri në lagjen Dardania I është shumë afër përfundimit, bile veç se nuk ka përfunduar. Në fakt, 2 fusha të rejat, njëra nga të cilat është për Futboll, tjetra për Basketboll kanë përfunduar dhe gjendja e tyre duket për mrekulli. Fushat në parkun në lagjen Dardania, e cila ndryshe njiher si Gavran, duket Read more…

Gjilani përforcohet me Alban Rexhepin

Gjilani ka arritur marrëveshje me mesfushorin ofanziv Alban Rexhepin. Rexhepi vjen nga kampionati i Shqipërisë ku ka mbrojtur ngjyrat e Laçit. Gjilanasi sot iu është bashkangjitur ekipit në stërvitje. Ju kujtojmë se Rexhepi është produkt i akademisë së KF Gjilanit.

Nis ndërtimi i rrugës me 4 korsi, Gjilan – Bujanoc

Ka nisur sot ndërtimi i rrugës me katër korsi Gjilan-Bujanoc, projekt ky, i cili, implementohet me finacim qind për qind të Komunës së Gjilanit. Hapjen zyrtare të këtij projekti të hyrje-daljes Gjilan-Bujanoc e ka bërë kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri me bashkëpunëtorë, i cili ka thënë se Gjilani duhet të kapërcej nga kjo Read more…

Qyteti i Gjilanit i rikthehet Dritës (Video)

Drita ka shënuar fitore të madhe ndaj Gjilanit në derbin më të madh lokal në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Ndeshja përfundoi me rezultat 2-0 për Intelektualët e Dritës. Skifterat dhe Intelektualët ishin mbledhur në stadium, të dyja tabore me koreografi fantastike, ku të pranishëm ishin mbi 10 mijë shikues. Goli hapës pas disa tensioneve në Read more…